logo

 YB TAN SRI NOH BIN HAJI OMAR

LATAR BELAKANG

    • YB Tan Sri Noh bin Haji Omar dilantik sebagai Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi pada 11 September 2021

PENDIDIKAN

    • Certificate of Legal Practice (CLP), Universiti Malaya (1990)

    • Thames Valley University, London LLB (Hons.) (1984 - 1987)

    • Maktab Perguruan Temenggung Ibrahim, Johor Bahru (1978 - 1979)

KERJAYA

    • Pengerusi Perbadanan Usahawan Nasional Berhad (PUNB) (19.07.2020 – 1.09.2021)

    • Menteri Kesejahteraan Bandar, Perumahan dan Kerajaan Tempatan (28.06.2016 – 15.05.2018)

    • Pengerusi Majlis Tindakan Persekutuan Negeri Selangor bertaraf Menteri (1.07.2013 – 15.05.2018)

    • Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani (9.04.2009 -30.6.2013)

    • Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi (19.03.2008 – 9.04.2009)

    • Timbalan Menteri Pelajaran (15.02.2006 – 12.03.2008)

    • Timbalan Menteri Dalam Negeri (17.03.2004 – 14.02.2006)

    • Setiausaha Parlimen di Jabatan Perdana Menteri (15.12.1999 – 21.03.2004)

    • Ahli Parlimen Tanjong Karang P.095(1995 hingga kini)

    • Peguam Bela & Cara di Firma Guaman Ahmad Famy & Noh (1992 - 1995)

    • Pegawai Undang-Undang di Majlis Amanah Rakyat (MARA) (1989 - 1992)

    • Guru di SM Sultan Abdul Aziz Shah, Kuala Selangor (1983 – 1984)

    • Guru di SM Pulau Carey, Pelabuhan Klang (1980 – 1982)

PERIBADI

    • Lahir pada 23 Februari 1958 di Sungai Burong, Tanjong Karang, Selangor